Drużynę DT4U tworzą naukowcy, doktoranci i pracownicy Politechniki Łódzkiej z różnych wydziałów i najróżniejszych specjalności. Daje to interdyscyplinarność i świeże, komplementarne spojrzenie na każde zadanie. Początki sięgają lutego 2014 roku, kiedy to absolwenci programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators postanowili przenieść swoje doświadczenia zdobyte w Dolinie Krzemowej do grunt polski. Grupa jest m.in. inicjatorem Międzynarodowej Akademii Dobrych Praktyk DiamonDT.

W tym roku przygotowaliśmy cztery wydarzenia. Studentów przekonamy, że empatia to klucz do dobrego projektu. Bez niej usługa, produkt czy wnętrze nie będzie odpowiadało na potrzeby użytkownika. Wsłuchanie się w potrzeby odbiorcy, gruntowny research to podstawa zadowolenia i klienta i projektanta. Ten etap często jest bagatelizowany gdyż chęć przejścia do kolejnego kroku – projektowania jest niezwykle pociągająca. Pokażemy, że i empatia może wciągnąć bez reszty i to z dobrym skutkiem.

Do innowacji kadr Politechniki nie trzeba przekonywać, dlatego pokażemy zarządzającym PŁ jak wykorzystać metody DT na co dzień w ramach specjalnie dedykowanych im warsztatów.

Do współpracy przy DT Week zaprosiliśmy Urząd Marszałkowski z zaprzyjaźnionym zespołem zajmującym się design thinking. To połączenie dało nam kolejne warsztaty, tym razem otwarte dla wszystkich oraz rozpoznawalny wśród łódzkich projektantów Łódzki Design Thinking BarCampTo nie tylko impreza, ale przede wszystkim okazja, aby spotkać ciekawych ludzi i w niezobowiązującej atmosferze dowiedzieć się więcej o kreatywnych sposobach rozwiązywania problemów i projektowania innowacji. Spotkanie ma na celu integrację środowisk kreatywnych, wymianę doświadczeń, wiedzy i inspiracji.

Więcej o wydarzeniach w Łodzi znajdziesz na #DTWeek Łódź