KRAKÓW

12.05 – 14.05.2017

Cztery wydarzenia, temat świetny, ludzie jeszcze lepsi.  Ponad sto osób przewinęło się przez jeden weekend ucząc się i dyskutując o design thinking. Debata ekspercka zintegrowała Krakowskie grono osób zainteresowanych metodą. Interdyscyplinarne zespoły z Maratonu DT wykreowały świetne sposoby na innowacje w naszym mieście a warsztaty przygotowane zarówno przez IntechPK jak i Emilię Meres pokazały konkretne zastosowania metody. Do zobaczenia za rok!

PROWADZĄCY

LABEL1

KRAKÓW

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Informatyka i Ekonometria na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (2000) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (2010).

Uczestnik Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „TOP 500 Innovators Science-Management-Commercialization” na Uniwersytecie Stanforda (2013) oraz zagranicznych staży na Cambridge University, Imperial College, Innovation and Technology Transfer Centre of Andalusia. Członek Stowarzyszenia TOP 500 Innovators.

Od 2002 roku pracuje dla Politechniki Krakowskiej. Specjalizuje się w ewaluacji rynkowej technologii i komercjalizacji wiedzy wypracowanej na uczelni. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów związanych z wdrażaniem innowacji w przemyśle oraz doradztwem dla młodych przedsiębiorców.

Współzałożyciel INTECH PK – spółki celowej Politechniki Krakowskiej, gdzie od 2016 roku piastuje funkcje wiceprezesa zarządu. Od 2014 r. zaangażowany w powoływanie spółek technologicznych i zarządzanie własnością intelektualną uczelni.

Współtwórca i animator „caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk”, cyklu praktycznych warsztatów opartych na metodykach design thinking i business model canvas, w ramach których interdyscyplinarne zespoły pracują nad rozwiązaniem konkretnych problemów naukowych, biznesowych i społecznych w celu wypracowania prototypów nowych produktów i usług.

Współorganizator krakowskiej odsłony DT Week, Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji oraz koordynator Dni Wynalazków na PK. Ekspert w zakresie wprowadzania na rynek zagraniczny produktów i usług w ramach programu Cybersec Accelerator realizowanego na rzecz firm z Małopolski.

Prywatnie – entuzjasta rockowej alternatywy i podróży na wschodnie rubieże.

KRAKÓW

Izabela Paluch

Manager z ponad 20-letnim doświadczenie w działalności rynkowej i przedsięwzięciach biznesowych – jako dyrektor handlowy w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach odpowiadała za strategie rozwoju, wyniki finansowe, budowanie sieci sprzedaży produktów i usług oraz wdrożenia nowych technologii.

Z Politechniką Krakowską związana zawodowo od 2011 r. – jest twórcą koncepcji organizacyjnej spółki celowej INTECH PK sp. z o.o. , w której od 2014 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu.Specjalizuje się w transferze technologii i komercjalizacji wiedzy, w szczególności w drodze aportu, licencji lub sprzedaży technologii oraz w zakładaniu spółek technologicznych.

Chętnie angażuje się w społeczne inicjatywy, wspiera innych i dzieli się wiedzą:

  • Współtwórca inicjatywy „caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk” cyklu praktycznych warsztatów opartych na metodykach design thinking i business model canvas.
  • Współorganizatorka Dnia Wynalazków na PK, Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji PAMI oraz krakowskiej odsłony DTWeek.
  • Mentorka w pierwszej polskiej inicjatywie start-upowej dla kobiet „Girls go start-up! Academy!” (Fundacja Edukacyjna Perspektywy, 2016).
  • Mentorka w antysmogowym akceleracyjnym bootcampie „Smogathon” (2015, 2016).
  • Ekspertka w programie „Cybersec Accelerator” (Instytut Kościuszki, 2016-17), który pomaga w ekspansji na rynki zagraniczne start’upom tworzącym rozwiązania w sektorze cyberbezpieczeństwa.
  • Członek Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej.
  • Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia TOP 500 Innovators – interdyscyplinarnej platformy współpracy nauki i biznesu.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2001) oraz studiów podyplomowych „Szkoła Biznesu – Institute of Business Studies” na Politechnice Krakowskiej (partner Central Connecticut State University, USA) i „Profesjonalny kierownik projektów naukowo-badawczych” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Laureatka prestiżowego Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „TOP 500 Innovators Science-Management-Commercialization” realizowanego na Uniwersytecie Stanforda, USA (2013).

W życiu prywatnym, podobnie jak w zawodowym chętnie podejmuje nowe wyzwania. Nie gardzi dobrą książką, lubi podróże w nieznane oraz wędrówki po rodzinnym Beskidzie Małym.

KRAKÓW

Naukowiec, informatyk, pracownik naukowo-dydaktyczny AGH w Krakowie, doktorantka na Uniwersytecie w Kalabrii we Włoszech.
Absolwentka pierwszej edycji programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda, współzałożycielka fundacji FLIK (dawniej Creative Cracow).
W pracy naukowej zajmuje się rozwojem sztucznej inteligencji, reprezentacją wiedzy i programowaniem w logice.
W ramach rozwijania pasji związanych z kreatywnością, prowadziła pierwsze kreatywne śniadania w Krakowie oraz zajęcia z kreatywności i Design Thinking na AGH i UJ, warsztaty w ramach PAMI (Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji) oraz pierwszej edycji Design Thinking Week.
Była mentorką w projektach „MediaLab Innowacji Społecznej” i „MakerSpace Kraków”, prelegentką sesji plenarnej VIII Kongresu Obywatelskiego oraz TEDxWarsaw Presidential Palace.

Pasjonatka prototypowania i synergii pracy zespołowej.

KRAKÓW

Certyfikowany moderator design thinking i trener biznesu z ponad sześcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Ciągły głód wiedzy pcha ją do dalszych poszukiwań nowych metod i perspektyw. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na wydziale Ekonomii, jest absolwentką Akademii Trenera Biznesu SET i certyfikowanym trenerem zmian.

Ewa posiada kilkuletnie doświadczanie w inicjowaniu, planowaniu i wdrażaniu zmian w organizacjach, w tym usprawnieniu struktury organizacyjnej, wprowadzaniu nowych produktów i kompleksowych działań marketingowych. Prowadzi blog o wprowadzaniu usprawnień i wykorzystaniu kreatywnych metod w biznesie: animatorzmian.pl/blog

Wartościami, które najbardziej ceni w życiu zawodowym, są: rozwój, relacje, wolność wyboru i uczciwość. Prywatnie kocha konie i salsę kubańską.

Jest przekonana, że nigdy nie jest za późno, jeśli tylko się chce.

KRAKÓW

Pedagog,  trener, facylitator z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i dorosłymi. W pracy wykorzystuje metody kreatywne zarówno do dydaktyki, projektowania oraz komunikacji z grupami. Metodami kreatywnymi i design thinking posługuje się  pracując  w obszarze konsultacji społecznych, badania potrzeb użytkownika oraz projektowania nowych rozwiązań.

Realizowała projekty m. in. z zakresu planowania przestrzeni z konsultacjami społecznymi w Stalowej Woli i Krakowie, opracowania koncepcji centrum nauki dla Małopolski oraz konsultacji społecznych dla Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych. Aktywny uczestnik wszystkich edycji DTWeek w Krakowie.

Na co dzień czas spędza z rodziną i przyjaciółmi na spacerach, w górach lub w podróżach bliskich i dalekich.

Współpracuje z FLIK, KarekDesign, More&Better, Techmo.

KRAKÓW

Wykładowca AGH oraz współzałożyciel i prezes Techmo Sp. z o.o. Specjalista w zakresie rozpoznawania i przetwarzania mowy, kształcił się na Akademii Górniczo-Hutniczej (Elektronika i Telekomunikacja) i University of York (Informatyka). Wiedzę naukową aktywnie popularyzuje w swoich publikacjach i podczas konferencji, wykładów, wywiadów.

Projektowania metodą Design thinking uczył się na Stanford Univesity podczas programu Top 500 Innovators.

Konsekwentnie łączy naukę z biznesem, projektując i realizując innowacje w zakresie przetwarzania języka polskiego i silników audio do gier komputerowych , co zostało nagrodzone stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego . Innowacje to cel, do którego dąży naukowo i biznesowo.

Prywatnie pasjonat podróży do różnych zakątków świata, parków narodowych i fotografii.

KRAKÓW

Choreografka, reżyserka i producentka filmowa (ma na koncie kilka filmów krótkometrażowych, artykuły w prasie tanecznej oraz wystawy instalacji wizualnych), która swój czas dzieli między tworzenie artystyczne a design thinking.

Design thinking Katy uczyła się pod okiem ojców-założycieli, w szkole d.School na Uniwersytecie Stanforda. Swoje doświadczenie poszerzała prowadząc wiele projektów według metodologii design thinking. Brała udział w prowadzeniu kursów dt w d.School i Poczdamie. Jej otwartość, swoboda, dobry humor, ale także doskonała wiedza w temacie, pozwoliły jej koordynować pierwszy w Poczdamie festiwal DT pod sztandarem dSchool.

W 2014 roku była gościem krakowskiego Design Thinking Week, a także podjęła się roli głównego gościa pierwszej edycji DT Weeku, oferując swoje doświadczenie na spotkaniach także poza Krakowem. Wciąż spełnia się w branży filmowej nadzorując zajęcia filmowe, a także prężnie działa w branży konsultingowej, wprowadzając innowacje z wykorzystaniem design thinking.

ORGANIZATORZY

LABEL1

KRAKÓW

Anglistka z wykształcenia, niepoprawna kreatywna optymistka z wyboru. Od początku kariery zawodowej związana z projektowaniem i optymalizacją usług, aktualnie pracuje jako metodyk materiałów treningowych (Instructional Designer) rozwija środowisko design thinking w Krakowie. W pracy zawodowej korzysta z dobrodziejstw metodologii design thinking oraz LEAN, łącząc powyższe z doświadczeniem nauczycielskim i projektowym. Dodatkowo czynnie działa w Fundacji Laboratorium Innowacji i Kreatywności (FLIK, dawniej Creative Cracow) współorganizując projekty społeczne, szkolenia i warsztaty kreatywne.

KRAKÓW

Student Socjologii, ma szczęście do ludzi.

I własnie z nimi był przez parę lat w programie KGP „Profilaktyka a Ty” gdzie współorganizował warsztaty dla kilku tysięcy młodych, zdolnych ludzi. Grafik-hobbysta. Były wolontariusz tczewskiej Fundacji Pokolenia. Działa w AGH Racing, Komisji ds. Informacji i Promocji URSS, Kole Studentów Socjologii AGH.

W wolnych chwilach gotuje Zupę na Plantach

Naukowiec i wykładowca na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pasjonatka inżynierii biomedycznej, naukowo zajmuje się analizą danych i rozwojem technik wspomagania fizjoterapii.

Absolwentka programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda, pomysłodawczyni, współzałożycielka i prezes Zarządu Fundacji Laboratorium Innowacji i Kreatywności (FLIK, dawniej Creative Cracow).

Miłośniczka pracy zespołowej, chętnie uczy się od innych oraz dzieli swoją wiedzą i doświadczeniem.

Niepoprawna optymistka, w życiu z powodzeniem kieruje się zasadą “nie ma że się nie da”.

KRAKÓW

Inż. architekt krajobrazu, członek Fundacji Laboratorium Innowacji i Kreatywności (FLIK), Koordynator Design Thinking Week 2015 w Krakowie. Metodę Design Thinking poznała podczas warsztatów prowadzonych przez FLIK. Uczestnik warsztatów podczas projektu partycypacyjnego “Superścieżka”. Doświadczenia w wolontariacie zdobyła dzięki stowarzyszeniu Wiosna – w projekcie Szlachetna Paczka, oprócz wolontariatu polegającego na kontakcie z rodzinami potrzebującymi pomocy była liderem regionu. Pozyskiwała i kierowała wolontariuszami podczas trwania projektu. Jako tutor w Akademii Przyszłości pracowała z podopiecznymi Akademii.

Gdzie?

hub:raum

ul. Przemysłowa 12

Fundacja Klastra LifeScience

ul. Bobrzyńskiego 14

Choco Cafe

ul. Wiślna 8

WH AGH

ul. Antoniego Gramatyka 8A

Dla Kogo?

Przyjdź sam albo weź żonę, męża, siostrę, brata, babcię, dziadka, syna lub córkę!

Kontakt

Kajetan Wuttkowski

kajetanwuttkowski@gmail.com

PARTNERZY

Share This