DESIGN THINKING WEEK

W TRÓJMIEŚCIE

 

08.05 – 13.05.2017

Design Thinking Week Trójmiasto

Design Thinking Week był przepełnionym inspirującymi spotkaniami i warsztatami tygodniem, w trakcie którego pokazaliśmy, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań.

W tym roku Gdańsk oraz Gdynia połączyły siły i ze zdwojoną siłą zorganizowały Design Thinking Week Trójmiasto.

W ramach trzeciej edycji DT Week Polska – Trójmiasto przygotowało wiele warsztatów oraz wydarzeń związanych z DT. Coś dla siebie znaleźli zarówno osoby szukające inspiracji i chcące dopiero zapoznać się teoretycznie z tematem, jak i Ci, którzy chcieli sprawdzić w praktyce jakie efekty przynosi jego zastosowanie.

W ramach Festiwalu w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbyły się:

  • Wykład inspirujący – myślenie projektowe w praktyce na przykładzie Miejskiego Service Design i Biblioteki Miejskiej w Gdyni oraz Projekcja filmu Design&Thinking
  • Warsztat dla studentów/freelancerów „Budowanie przedsiębiorstwa społecznego” prowadzony przez fundację MINDS

 

Natomiast w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności odbyły się m.in.:

  • dwa 2-dniowe warsztaty DT wprowadzające w tematykę m.in. Biznesu odpowiedzialnego społecznie
  • Warsztat DT dla studentów
  • 7-godzinny warsztat DT w tematyce budowania zaufania społecznego
  • DT Networking Evening – impreza podsumowująca DT Week Trójmiasto 2017

WYDARZENIA W GDAŃSKU:

FB >

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Europejskie Centrum Solidarności

WYDARZENIA W GDYNI:

WIĘCEJ >

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Gdzie?

Politechnika Gdańska

Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności

plac Solidarności 1, Gdańsk

Strefa Startup Gdynia/PPNT Gdynia

aleja Zwycięstwa 96/98 | Budynek III

Dla Kogo?

GDAŃSK

Dla studentów/doktorantów, NGO, start-upy społeczne, i inni

GDYNIA

Dla wszystkich chętnych oraz warsztat „Budowanie przedsiębiorstwa społecznego” dedykowany studentom/freeelancerom.

Kontakt GDAŃSK

Sławomir Ostrowski

@: slawek@ostrowski.pro

mobile: +48-691-699-898

Kontakt GDYNIA

Katarzyna Bąk

k.bak@ppnt.gdynia.pl
+48 58 880 81 72

ZAPRASZALI DO TRÓJMIASTA

LABEL1

GDYNIA

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia – Strefie Startup wspiera obszary design thinking oraz komercjalizacji badań naukowych. Odpowiedzialna m.in. za cykl spotkań dla studentów oraz naukowców – http://ppnt.pl/pl/startup

GDYNIA

Eliza Mrozowska-Rozwadowska od ponad dekady związana z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia. Przez 7 lat odpowiedzialna za przygotowywanie oraz realizację krajowych i międzynarodowych projektów unijnych. W 2013 roku odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju nowo powstałej, w ramach Parku, Strefy Startup Gdynia, w której do dziś wspiera startupy, początkujących przedsiębiorców oraz studentów, w przejściu od pomysłu do wartościowego rozwiązania biznesowego. Inicjatorka programu akceleracji Startups Wanted. Członek zespołów oceniających projekty biznesowe.

Design thinking stanowi nieodłączny element oferty Strefy Startup Gdynia w zakresie wsparcia firm, szczególnie tych znajdujących się w początkowej fazie rozwoju – http://ppnt.pl/pl/startup

GDAŃSK
Lider DTW Trójmiasto

Menedżer projektów w branży motoryzacyjnej.
Doktorant Politechniki Gdańskiej (tematyka badawcza: projektowanie usług).
Wykładowca, szkoleniowiec oraz doradca w tematyce projektowania usług, Design Thinking oraz zarządzania projektami.

Przewodniczący Rady Pomorskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Od 9 lat związany z Zarządzaniem Projektami w ramach działalności na Politechnice Gdańskiej oraz w IPMA Polska.

Interesuje się nowinkami tech­no­lo­gicz­nymi oraz wszyst­kim, co z moto­ry­za­cją jest związane.
Przedsiębiorca i osoba z pozytywnym nastawieniem do życia, który swoimi czynami stara się zmieniać świat na lepsze 🙂

Kontakt: 

GDAŃSK
Metodyk DTW Trójmiasto 2017

Certyfikowana moderatorka design thinking z doświadczeniem w moderowaniu procesu DT m.in. w projekcie „Strength Through Solidarity” – podczas którego międzynarodowa grupa aktywistów projektowała rozwiązania na realne problemy społeczne zgłoszone z różnych stron świata, jak również podczas „URBACT Boosting Social Innovation”, „Krakow Sustainability Jam”, „Gdynia Design Days”, „Gdynia Service Jam” etc.

Jest animatorką na obszar Gdańska w Ośrodku Wspierania Ekonomii Społecznej „OWES dobra robota”. Na co dzień pracuje z różnego rodzaju wyzwaniami dot. kwestii społecznych oraz grupami inicjatywnymi chcącymi odpowiedzieć na nie poprzez tworzenie podmiotów ekonomii społecznej.

GDAŃSK
Organizator DTW Trójmiasto 2017

Inżynier, konstruktor i obliczeniowiec. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Jako członek kół i organizacji studenckich współorganizator wielu wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i biznesowych. Półfinalista ogólnoeuropejskiego turnieju case-study „TIMES – Tournament in Management and Engineering Skills”, z dziedziny inżynierii przemysłowej i zarządzania. Jako konstruktor na co dzień pracuje z problemami technicznymi wymagającymi optymalizacji.

Uważa, że Design Thinking jest idealnym sposobem, dzięki któremu można spojrzeć na wyrób i proces z innej strony i go ulepszyć.

GDYNIA

dyrektor Biblioteki Miejskiej w Gdyni
Pomysłodawczyni i osoba odpowiedzialna za wdrożenie oraz sukces Karty do Kultury – elektronicznej karty bibliotecznej, której właściciel może korzystać́ ze specjalnych zniżek i korzyści oferowanych przez partnerów projektu (50 instytucji z Trójmiasta i okolic).

GDAŃSK
Organizator DTW Trójmiasto 2017

Aktywna studentka trzeciego roku Analityki Gospodarczej na Politechnice Gdańskiej.

Liderka organizacji Enactus PG, finalistka olimpiady Zwolnieni z teorii z projektem „Awanse na lepsze finanse”, uczestniczka Gdynia Service Jam 2017.

Pozytywna, ambitna, biorąca udział w wielu kreatywnych przedsięwzięciach. Lubi stawiać przed sobą duże wyzwania i twierdzi, że nie ma nic niemożliwego, a brak czasu to tylko wymówka.

Od roku pasjonuje się tematyką DT i stara się ją wykorzystywać  w swoich projektach. W przyszłości chce otworzyć swoją działalność i połączyć to z wychowaniem gromadki dzieci.

GDAŃSK
Organizator DTW Trójmiasto 2017

Studentka ostatniego roku pierwszego stopnia kierunku Analityka Gospodarcza na  Politechnice Gdańskiej.

Aktywny członek organizacji studenckiej Enactus Poland. Współtwórca projektu ‚Awanse na lepsze finanse’ – laureat olimpiady ‚Zwolnieni z teorii’.
Chętnie podejmuje się nowych projektów i zawsze stawia wysoko poprzeczkę.

W życiu otacza się ludźmi pozytywnymi i ambitnymi, ponieważ wie, że dzięki nim każdego dnia odkrywa swój potencjał.
Prywatnie miłośniczka kuchni włoskiej, spacerów brzegiem morza i sztuk teatralnych.

GDAŃSK
Organizator DTW Trójmiasto 2017

Studentka Politechniki Gdańskiej na wydziale Zarządzania i Ekonomii, specjalność zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi.

Od 2015 roku związana z realizacją najważniejszego i największego projektu komunikacyjnego województwa pomorskiego pod nazwą Pomorska Kolej Metropolitalna. Żyje tak, aby za kilkanaście lat była bardziej rozczarowana rzeczami, których nie zrobiła niż tymi, które zrobiła źle.

Miłośniczka sportów zimowych, co nie oznacza, że trenuje tylko zimą. Nieustanie szuka nowych wyzwań zarówno w życiu zawodowym jaki i w sporcie.

GDAŃSK
Organizator DTW Trójmiasto 2017

Studentka studiów magisterskich International Management na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Od pierwszego roku studiów czynnie działa w Wydziałowej Radzie Studentów WZIE, w ostatnich dwóch latach jako Przewodnicząca.

Oprócz tego ostatnie dwa lata Parlamentarzystka w Parlamencie Studentów PG oraz prezes Międzywydziałowego Koła Naukowego Project Management.
Podczas studiów realizuje wiele projektów w ramach działalności studenckiej. Angażuje się również w wiele inicjatyw poza uczelnia.

Przed półtora roku współtworzyła organizację non-profit Google Business Group Trójmiasto oraz koordynowała konferencje Digital Day.
Na co dzień pełna optymizmu i zamiłowania do wszelakiej aktywności fizycznej kobieta.

GDAŃSK
Organizator DTW Trójmiasto 2017

Networker, student Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, prezes stowarzyszenia Future is coming oraz członek Pomorskiej Rady Oświaty oraz zespołu ds. kształcenia na nowy rynek pracy przy Marszałku Województwa Pomorskiego, gdzie wspólnie z pozostałymi ekspertami opracowuje wskazówki dla jednostek oświatowych.
Od niespełna pięciu lat realizuje projekty społeczne między innymi konferencje startupowo-biznesowe Future is coming czy Pomorze Biega i Pomaga.

Na codzień pracuje z startupami oraz korporacjami z całej polski – realizując dla nich zadania związane z rozwojem produktu, budowaniem środowiska startupów oraz sprzedażą.
Dodatkowo interesuje się podróżami, sportem, polityką i należy do organizacji otoczenia owych zainteresowań.

MINDS

Projektantka urządzeń medycznych i gadżetów dla osób niepełnosprawnych. Członek Zarządu Fundacji MINDS,  w której rozwija umiejętności projektowe studentów w oparciu o metodologię Design Thinking.

GDAŃSK

dr Ewelina Król. Pracownik naukowo-dydaktyczny (adiunkt) w Zakładzie Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Laureatka programów „Iuventus Plus” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (konkurs 2010 i 2011) i „Preludium” Narodowego Centrum Nauki (konkurs 2012). Wykonawca wielu projektów naukowych finansowanych przez MNiSW, NCN i NCBiR. Laureatka konkursu MNiSW “TOP500 Innovators Science-Management-Commercialization”, w ramach którego odbyła dwumiesięczny staż na Stanford University w Kalifornii. Współorganizatorka Letnich Szkół Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed oraz Międzynarodowego Zjazdu Herpeswirusologicznego w Gdańsku, w którym wzięło udział około 500 wybitnych naukowców z całego świata.

GDAŃSK
Metodyk DTW Trójmiasto 2017

Doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej prowadząca badania w dotyczące miejskich ogrodów użytkowych.
Od 13 lat zaangażowana w organizację polskiej edycji konkursu Odyseja Umysłu.
Doświadczony szkoleniowiec sędziów i trenerów Programu w zakresie rozwijania i oceny kreatywności wśród dzieci i młodzieży.
Wolontariusz Trójmiejskich organizacji społecznych.

PARTNERZY

Share This