KATOWICE

09.05 – 10.05.2017

W dniach 9-10 maja 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się warsztaty z projektowania produktów i usług odpowiadających na problemy użytkowników. Uczestnicy, którzy pochodzili z różnych branż i sektorów, posiadający różne motywacje, pracowali przez dwa dni nad znalezieniem rozwiązania, które miało odpowiedzieć na wyzwanie: „Jakie wsparcie w przyszłości mogą oferować studentom instytucje finansowe?” Cztery zespoły, które zostały utworzone podczas warsztatów przeszły przez wszystkie kroki procesu design thinking, wykorzystując takie narzędzia jak indywidualne wywiady pogłębione, persona, krzywe wartości czy storyboard. Kluczowe było przyjęcie perspektywy użytkownika i zaproponowanie w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby odbiorców. W wyniku dwudniowej pracy powstały cztery usługi, które nie tylko dotyczą wsparcia możliwego do realizacji przez instytucje finansowe, ale również są powiązane z zaufaniem społecznym, będącym hasłem przewodnim Design Thninking Week 2017.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Fundację na Rzecz Inteligentnego Rozwoju , przy współpracy Koła Naukowego Zarządzania MENEDŻER, które działa Uniwersytecie Ekonomicznym oraz pod patronatem firmy CODE Design.

Poszczególne części spotkania prowadzili przedstawiciele Fundacji oraz CODE.

ZAPRASZALI

LABEL1

KATOWICE

Dyrektor działu projektowania usług w CODE Design, gdzie jest zaangażowany w rozwój oferty klientów w oparciu o service design oraz w audyty wzornicze.

Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty m.in. z wykorzystania narzędzi procesu design thinking, zarządzania zespołami, projektowania prezentacji multimedialnych oraz z tematu grywalizacji. W 2014 r. i w 2015 r. współorganizował i prowadził warsztaty w ramach lokalnych edycji Design Thinking Week, a w 2015 i 2016 r. w ramach Katowice Service Jam. Współorganizator i koordynator wieczornych spotkań Design Thinking MeetUp Katowice. Od wielu pracuje w obszarach związanych z realizacją projektów finansowanych z Unii Europejskiej.

Posiada certyfikat zarządzania projektami PRINCE2 Foundation oraz IPMA D. Ukończył m.in. dwa poziomy szkoły trenerów, a także „Kurs projektowania usług” na ASP w Katowicach oraz „The Greenhouse – service design training” w National Centre for Product Design and Development Research (PDR) w Cardiff.

W wolnych chwilach czyta książki – na zmianę biznesowe i fabularne – słucha muzyki i gra w karty z serii Magic: The Gathering.

KATOWICE

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła Wydział Finansów i Ubezpieczeń na kierunku Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia i studia podyplomowe w zakresie prawa w ochronie zdrowia (Uniwersytet Śląski) oraz funduszy unijnych (Uniwersytet Jagielloński). Zawodowo związana z prywatnym sektorem ochrony zdrowia. Obecnie również asystent w Katedrze Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Opiekun Koła Naukowego Zarządzania „Menedżer”.

KATOWICE

absolwentka pracowni Projektowania Komunikacji Społecznej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W pracy dyplomowej podjęła temat projektowania społecznego przy pomocy metodologii design thinking. Uczestniczyła w takich projektów jak: „Design w terenie – Bytom Bobrek” czy „Kurs projektowania usług”. Została wyróżniona w konkursie „Grywalizacja. Zrób to sam” oraz uczestniczyła w wystawie absolwentów ASP „dizajn jest dla ciebie” podczas Silesia Bazaar. Zgadza się ze stwierdzeniem „Design jest dla ludzi” i dąży do tego by w każdym projekcie w centrum stawiać użytkownika jako eksperta. Wolontariuszka Fundacji na rzecz Inteligentnego Rozwoju.

Po ukończeniu studiów skupia się na rozwijaniu własnej pracowni projektowej. W której między innymi pracuje nad własną kolekcją mebli. Ciągle szukająca niestandardowych rozwiązań. Zafascynowana Azją i nurkowaniem. Marzy o tym by zwiedzić kiedyś cały świat.

KATOWICE

Posiada bogate doświadczenie m.in. w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, tworzeniu projektów, wniosków aplikacyjnych, biznesplanów, ocenie wniosków oraz zarządzaniu projektami. Posiada również szeroką wiedzę z zakresu przedsiębiorczości (w tym akademickiej), transferu wiedzy, innowacji oraz źródeł finansowania pomysłów. Aktywny przedsiębiorca, ekspert, doradca, szkoleniowiec, dydaktyk oraz początkujący coach. W latach 2011 – 2014 związany z Parkiem Naukowo-Technologicznym TECHNOPARK GLIWCE Sp. z o.o, m. in. jako koordynator projektów w obszarze Regionalnej Strategii Innowacji, obserwatoriów specjalistycznych i przedsiębiorczości akademickiej. Na swojej drodze spotkał zarówno dobre realizacje, jak i wiele nienajlepszych, w DT widzi szansę na efektywne rozwiązywanie realnych problemów.

Szczęśliwy mąż i ojciec 2 synów, pasjonat użyteczności ICT w życiu codziennym.

Gdzie?

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

ul. Bogucickiej 3a (budynek „B”)

Dla Kogo?

Dla wszytskich chętnych

Kontakt

Mateusz Góra

603 216 580

mateusz.gora@fundacjair.pl

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (budynek "B")

PARTNERZY

Share This