SZCZECIN

09.05.2017

9 maja 2017 Szczecin wziął na warsztat swój rodzimy produkt Otagio, platformę społecznościową mającą ułatwić zwrot rzeczy znalezionej oraz zabezpieczenie cennego przedmiotu przed zgubieniem czy kradzieżą w zderzeniu z nieufnym klientem jakim jest przeciętny polski obywatel. Intensywna praca i kreatywność uczestników oraz udział właściciela produktu w całym procesie zaowocowały czterema ciekawymi pomysłami na poprawę zaufania społecznego do produktu:

  1. Integracja Otagio z pakietem usług ubezpieczeniowych.
  2. Zastosowanie naklejek wyposażonych w QR kod z informacjami o właścicielu oraz nadajnika RFID pomocnego w lokalizacji zagubionej rzeczy, aby maksymalnie skrócić czynności związane ze zwrotem znalezionej rzeczy.
  3. Skoncentrowanie usługi na znalazcach, budowa bazy historii sukcesu poświadczonych przez wiarygodnych użytkowników oraz integracja Otagio z usługą pocztową (paczkomat).
  4. „List polecający” czyli zaangażowanie policji i innych organów zaufania publicznego w promocję usługi Otagio.

 

PROWADZĄCY WARSZTATY

LABEL1

SZCZECIN

Dyrektor Centrum Transferu Technologii Morskich Akademii Morskiej w Szczecinie, absolwentka anglistyki, ekonomii menedżerskiej i studiów podyplomowych z IPR, laureatka programu MNiSW Top 500 Innovators realizowanego na Uniwersytecie Stanforda.

Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów, zarządzaniu badaniami naukowymi i komercjalizacji ich wyników, organizacji dużych i małych wydarzeń, nauczaniu języka angielskiego oraz tłumaczeniach.

Współorganizatorka DT Week 2014 i 2015. Uczestniczka wizyty studyjnej w Hasso-Plattner-Institut School of Design Thinking w Poczdamie oraz kursów Stanford d.school Design Thinking Active Lab i IDEO Human-Centered Design. Autorka publikacji m.in. nt. wynalazczości, innowacyjności oraz wykorzystania heurystyki w rozwiązywaniu problemów.

Prywatnie lubi ciszę i przyrodę oraz podróże i rękodzieło. Humanistka choć stąpająca po ziemi i bardzo dobrze zorganizowana. Zainteresowana wynalazczością i inwentyką.

SZCZECIN

Naukowiec, wynalazca, certyfikowany inżynier niezawodności, oficer mechanik okrętowy. Redaktor naczelny Zeszytów Naukowych Akademii Morskiej w Szczecinie.

Laureat programu MNiSW Top 500 Innovators realizowanego na Uniwersytecie Stanforda, członek Europejskiego Stowarzyszenia TRIZ, PTN Silników Spalinowych, International Group on Reliability, Związku Szlachty Polskiej, egzaminator Centralnej Morskiej Komisji Egzaminacyjnej. Ewaluator kilkudziesięciu projektów B+R m.in. w programach: Horyzont 2020, COST, ERA-NET, PO IR.

Współorganizator DT Week 2014 i 2015. Uczestnik wizyt studyjnych w ośrodkach wykorzystujących DT i PBL: Hasso-Plattner-Institut School of DT w Poczdamie i Aalto University Design Factory w Espoo. Ukończył kursy design thinking, m.in. Stanford d.school Design Thinking Active Lab, IDEO Human-Centered Design. Autor publikacji nt. innowacyjności, wykorzystania heurystyki w rozwiązywaniu problemów.

Zainteresowania: genealogia, filozofia, muzyka (głównie ska i punk), inwentyka.

SZCZECIN

Konsultant ds. innowacji i transferu technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Absolwent finansów i rachunkowości w Szczecinie i Programu Top 500 na Uniwersytecie Stanforda w USA. Aktualnie pracuje nad doktoratem w Katedrze Mikroekonomii WNEiZ US.

Przygodę z kreatywnym rozwojem rozpoczął wcześnie. Na studiach prowadził szkolenia z zakresu komunikacji międzyludzkiej, inteligencji emocjonalnej i osobistej efektywności. Po kilku latach flipchart zamienił na krawat i jako doradca biznesowy projektu Komisji Europejskiej wspiera swoich klientów w zdobywaniu nowych rynków i rozwijaniu innowacyjności.

W design thinking znajduje wszystko co najlepsze z psychologii i ekonomii. Z premedytacją kwestionuje status quo i szuka nowych rozwiązań dla swoich klientów. Specjalizuje się w wykorzystaniu DT do projektowania innowacyjnych modeli biznesowych.

Prywatnie fan gitarowych brzmień i turystyki górskiej, mąż i młody tata.

SZCZECIN

Kierownik Działu Centrum Transferu Technologii Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, metodyk i trener design thinking, odpowiedzialny w szczególności za kwestie praw własności intelektualnej projektów DT w SHOPA Design Thinking Workspace. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Warszawskiego oraz Programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Przeprowadza audyty innowacyjności, badawczo-rozwojowe, wspiera komercjalizację naukowców, ocenia pomysły na biznes oraz wnioski o dofinansowanie w ramach programów regionalnych i krajowych. Niepoprawny optymista, fan kawy, produktywności i prędkości.

Gdzie?

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Szczecin, ul. Jagiellońska 20-21

sala Szwalnia

Dla Kogo?

Dla wszystkich zainteresowanych, przedstawicieli MŚP, naukowców, studentów, klastrowiczów.

Kontakt

Dorota Chybowska

91 4809480

d.chybowska@am.szczecin.pl

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii

PARTNERZY

Share This